augustus 2026
M D W D V Z Z
« Mrt    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Sunrise & Sunset in Egypt

Na de voorspoedige reparatie van de pakkingen van het uitlaatspruitstuk en het verversen van de olie en oliefilter vertrokken we woensdag de 24ste rond het middaguur uit Cairo. Van het fijnstof heb ik ondertussen eeen stevige keelontsteking opgelopen, dus het werd ook tijd de hoogste tijd. Cairo uitkomen is moeilijker dan 5 kamelen in een vrachtwagen krijgen en dus stapte Marja(met portofoon om aanwijzigen te geven aan de 2 volgauto’s) in een taxi en deze gidste ons de stad uit.

Na +/- een  45 minuten zaten we op de hoofdweg richting Aswan. Het is echter snel donker en op deze weg te rijden in het donker is vragen om een tuintje op je buik, dus niet te lang het lot tarten en een bushcamp nabij een “wegrestaurant” organiseren.

Fel Neon en TL in diverse kleuren gaf aan dat we een “wegrestaurant” naderden. Na enig handen en voetenwerk werd onze bedoeling duidelijk en mochten we overnachten. Om dat te regelen is behoorlijklastig omdat de politie moeilijk doet en de mensen niet in de problemen willen komen. Maar de eigenaar van het “wegrestaurant” was vriendelijk en na enig rondroeien in zijn jurk gaf hij toestemming. We hebben er heerlijk gegeten, maar vraag niet wat en hoe! De tent stond blauw van de rook en stijf van de knoflook! Het verkeer op deze Desert Highway is volslagen maf. Officieel 4 baans met een zandgreppel (vangrail onbekend) men rijdt rustig 2 keer 4 vrachtauto’s dik, rijdt desgewenst tegen het verkeer in, ‘s nacht massaal zonder licht(volkssport nr-1), hard en we hebben dan ook minimaal 6 zeer dodelijke ongelukken gezien! Vrachtwagens 3 zeecontainers hoog opgestapeld met hout, met balen, met eigenlijk alles wat je kunt bedenken. Maar gelukkig soms ook gewone boys on The Road:

Vandaag zijn we vroeg opgestaan om zoveel mogelijk KM te maken richting Aswan, waar we straks de grens overgaan naar Sudan! Hoe de zonsopkomst in de woestijn is,? Koud, prachtig en razend snel!

De ernstige ongelukken zijn eenvoudig te verklaren. Zonder 5000!!! nummers goede muziek op de MP3 speler zeilt iedere chauffeur uiteindelijke het mulle zand in en dan is het automatisch met je gedaan. We hebben vrachtwagens gezien die als kurkketrekkers krom waren. Maar met de juiste muziek tuft zelfs onze Oldtimer probleemloos 600 KM door droog, maar boeiend gebied!

Gelukkig was het bordje “Tank hier!!, want de volgende 500 KM komt u geen tankstation tegen” in het Arabisch, maar dan heb je als nuchtiger Hollander gelukking zoiets als gezond verstand en had ik net voor “de zandbak” volgetankt.  Na ruim 500 KM kwamen we dit fullservice tankstation van de Shell tegen en konden we weer bijna 70 liter Egyptische diesel bijtanken. En dat was nodig ook!

We rijden vandaag tot Luxor, 580 KM zand, stenen en rotsen. De Nijl schenkt leven en is tevens een groot open riool. Maar het leven wat hij schenkt in vergelijking tot de woestijn is prachtig!

Sunset aan de Nijl! Wij hoorden dat het koud gaat worden in Nederland! Zet gerust de electrische deken een standje hoger, hier is het om 21.00 uur nog 25 graden!

7 comments to Sunrise & Sunset in Egypt

  • Caroline

    Hee Arjen & Marja,

    Mooie verhalen, heerlijk om bij die mooie foto’s weg te dromen en ja het wordt nu toch echt winter hier!
    Geniet ervan, doen wij bij tijd en wijlen iig van jullie leuke en boeiende verhalen.
    Er wordt hier af en toe heel wat af gegniffeld!

    Have fun!

    Groetjes,

    Caroline

    en ach, vooruit: natuurlijk ook van de rest van TS!

  • André Z

    Beste Arjen en Marja, jullie verslag is heerlijk om te lezen en met de beeldspraak van het verhaal zit het ook wel snor, ik zie Arjen hardop denken en praten tegen Marja terwijl hij of zij druk is met vooruit te komen en er 5 kamelen de boel ophouden. En dan de foto’s …, volgens mij zien en lezen we nog maar het topje van de ijsberg, nou ja berg dan. Goeie reis verder en tot de volgende ronde.

  • Nienke

    Hoezo is jullie voorruit op de 4e foto zo schoon terwijl je in een zandbak rijd???

    Hier is het inderdaad erg koud, vanmorgen de eerste sneeuw in Amsterdam! (nou ja Amstelveen). Ook in Almere is (natte) sneeuw gevallen. Dus wees blij dat je weg bent. MOO ja mag blij zijn dat je niet aan het werk bent. Van de week even bij Colliers :-) geweest en Linda en Leonie doen het heel goed maar zagen er wel een beetje moe uit.

  • Rene

    Ik geniet van jullie verhalen ! Hou het roer recht en blijf voorzichtig !

  • Ineke

    Jullie reis doet me soms een beetje denken aan een film over een groep Amerikanen die Europe “doen” in 1 week: this is Tuesday, so it must be Paris.
    Ongelofelijk wat jullie allemaal al hebben gezien en gedaan, in zo’n korte tijd. Echt genieten, en wij dus ook (Henk leest graag mee).
    Van al die mooie foto’s en die leuke teksten erbij.
    Heb bijna het gevoel dat ik meereis. Hier sneeuw! Het fileleed (900 km) van vandaag kwam op de 2e plaats op de ranglijst van lange files. Dan zijn we maar weer
    wat blij dat we dicht bij onze werkplek wonen. Tot schrijfs, Ineke Dopheide

  • Marten

    Ha Arjen en Marja,

    Erg leuk om te lezen en zien wat jullie allemaal meemaken en tegenkomen!
    Nog 2700 km (hemelsbreed) tot de evenaar!
    Heel veel succes verder, sterkte met alle ontberingen en geniet vooral van alles.
    Jullie zijn trouwens gelukkig te prijzen met jullie voortgang op de Egyptische wegen, want jullie rijden tenminste. In Nederland maken we ons namelijk op voor een tweede avond vaststaan in een met 2 cm sneeuw bestrooide avondspits.

  • Hoi Marja en Arjen,
    Net jullie foto’s bekeken en de verslagen gelezen. Fantstisch. Ben jaloers op jullie. Ik ben samen met mijn vrouw al wel eens 10 dagen in Egypte rondgetrokken en krijg opnieuw de kriebels.
    Veel succes met de verdere tocht vanuit een koud en besneeuwd Nederland!